Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně a mimořádná sleva 50% do stálé expozice i na krátkodobou výstavu.
Vstup do muzea za 50%


![]() |
|
![]() |
Neaktivní sleva | Neaktivní | 480x |
Základní popis:
Vychutnejte si expozici Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost.
A také expozici zlínského rodáka Františka Bartoše.
Aktuální výstava zahrnuta v ceně vstupu: Příběh chleba.
Udělejte si kulturní odpoledne v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně se slevou 50%!
Příjemná návštěva 14. budovy baťovského areálu.
Slevík obsahuje:
- sleva 50% na vstup do muzea v baťově institutu zrekonstruovaných budov 14 | 15
- 1. varianta: vstup dospělý za 65 Kč místo 129 Kč (sleva 50%)
- 2. varianta: děti (6-15 let), studenti a senioři cena 30 Kč místo 59 Kč (sleva 49%)
- prohlídka stálé i krátkodobé expozice
- platí o všedních dnech i víkendech
- platnost až do konce měsíce června
- Úterý - Neděle: 10:00 - 18:00
- Pondělí - ZAVŘENO
Obuv a produkce firmy Baťa; Cestovatelství; Film
Z dalších nových témat baťovského systému jsou čtyři postavená na trojrozměrných předmětech: Ševcovská dílna, Výroba, Prodejny, Doprava.
Samostatný celek vytváří témata věnovaná osobnostem a historii firmy Baťa.
Platnost Slevíků do 30.6.2015

Detail slevy:
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně má pro stálé expozice ve 14|15 Baťově institutu vyhrazeno celé 3. nadzemní podlaží. Expozice Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost představuje historii firmy Baťa od jejího založení v roce 1894 až do znárodnění československé části koncernu po druhé světové válce. Do této expozice jsou organicky začleněny bývalé stálé expozice muzea umístěné v Obuvnickém muzeu a na zlínském zámku. Zakomponování kolekcí obuvi a obuvnických strojů do expozice přirozeně vyplynulo z toho, že základ sbírek byl tvořen původními baťovskými sběry a výrobky. Také expozice o historii zlínského filmu těží z tvorby světoznámých tvůrců animovaného filmu Hermíny Týrlové a Karla Zemana i dalších generací filmařů, jakož i z vytvoření skupiny hraného filmu pro děti a mládež a následně dodnes existujícího dětského filmového festivalu ve Zlíně. I tohle všechno bylo umožněno vznikem baťovského filmového ateliéru. Kupodivu také část věnovaná fondům cestovatelů má k firmě Baťa poměrně blízko. Málokdo asi ví, že Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund na svou první cestu vyjížděli jako obchodní zástupci nabízející výrobky, přesně jako předváleční Baťovci.
Za zmínku stojí i část tovární výrobní linky na výrobu obuvi, v níž některé stroje jsou dokonce funkční stejně jako vystavená letadla - první bezmotorové letadlo vyrobené ve Zlíně (ZLIN I) a nejslavnější výrobek, motorové letadlo ZLIN XII. Expozice věnovaná cestovatelství byla rozšířena také o prezentaci fondu dalších cestovatelů: Stanislava Škuliny, Heleny Šťastné a Eduarda Ingriše. Stejně tak expozici filmu doplnila i ukázka současné animované tvorby - třeba trojrozměrná scéna z večerníčkového seriálu Krysáci. Pestrá paleta exponátů a interaktivních prvků v expozicích potěší všechny generace návštěvníků, nejen rodiny s dětmi, ale také odborníky či příchozí zajímající se o éru Batismu v jejím komplexním pojetí.
Aktuální výstava
13. 3. 2015 – 30. 8. 2015
PŘÍBĚH CHLEBA: OD ZRNKA K BOCHNÍKU ZA DOB NAŠICH STAŘÍČKŮ
Motto:
Každý chléb dělaný rukama má svůj příběh. Příběh toho, kdo jej právě dělá i příběhy těch, kteří jej dělávali po staletí před námi. Příběh našich babiček a dědečků, prababiček a pradědečků. A to vše se pak v jednom okamžiku spojí a vznikne Boží dar – chléb.
Dušan Hanák, inspirace výstavou.
Výstava Příběh chleba nabízí možnost ohlednout se zpátky do historie našeho regionu, přibližuje každodenní život místních lidí a jejich úzkou vazbu na půdu a chléb.
Chcete vědět, jakým způsobem se dostával chléb na stůl našich předků? Zajímá Vás, jak vypadá skutečná mlátička na obilí, panák ze snopů, který stával na polích, fukar nebo žernov? Jak se pekl chléb v peci, mlátilo obilí cepy a mlela mouka ve mlýnech? Dobové fotografie a exponáty zemědělského nářadí, strojů a zařízení domácnosti se snaží přiblížit tradiční hospodaření, zpracování obilí a přípravu chleba tak, jak je dnes už neznáme.
Součástí výstavy je také interaktivní koutek, kde si mohou děti vyzkoušet traktůrek na mini políčku, malování do mouky, hraní na pečení chleba apod.
Ve výstavní dílně si můžete sami dekorovat plátěný pytlík na pečivo nebo přijít na některou z pekařských nebo tvořivých odpoledních akcí. Připraven je i další doprovodný program a edukační programy pro školy.
Kde uplatním slevu?
14. budova areálu Svit
Vavrečkova 7040,
Zlín 760 01
Telefon: 573 032 326
Email: info@muzeum-zlin.cz
Web: www.muzeum-zlin.cz