Zbavte se bolesti hlavy, krku i zad! Fyzioterapie krční páteře vám pomůže od mnoha zdravotních problémů!
Fyzioterapie krku


![]() |
|
![]() |
Neaktivní sleva | Neaktivní | 51x |
Základní popis:
Krční páteř je jednou z nejvíce namáhaných částí našeho těla. Nejen, že krční páteř dovoluje velké množství směrů a rozsahů pohybu oproti zbytku páteře, ale zároveň na ni nasedá hlava, což je zejména pro první a druhý krční obratel velká zátěž.
V dnešní době se jen těžko hledá člověk, kterého by ani jednou v životě nebolela hlava. Bohužel jsou často bolesti hlavy a migrény řešeny léky pro co nejrychlejší utlumení příznaků.
Projevy dysfunkce krční páteře:
- bolesti hlavy, bolesti za očima,
- hučení v uších, motání hlavy,
- četné blokády krční a hrudní páteře, ale také žeber,
- bolesti mezi či pod lopatkami,
- prudké bolesti v oblasti ramenních kloubů,
- brnění či pálení horních končetin, bolesti v oblasti lokte.
Slevík obsahuje:
- Manuální ošetření erudovaným fyzioterapeutem
- Ošetření terapeutickým ultrazvukem
- Elektroterapie
- Suché teplo
- Kineziotaping
- Délka ošetření cca 60 minut
Podmínky uplatnění:
Nutná rezervace termínu návštěvy na 777 228 236.

Na co se můžete těšit:
Krční páteř je nejpohyblivější úsek páteře. Přechází v páteř hrudní, která je naopak úsekem nejméně pohyblivým, jelikož na ni nasedá hrudní koš tvořený žebry a spojený hrudní kostí. Proto je přechod mezi krční a hrudní páteří velmi namáhanou oblastí, kde se stýká výrazná pohyblivost s pohyblivostí velmi omezenou.
Je však nutné zmínit, že i horní krční páteř je vystavovaná velké zátěži, a to proto, že zde na první dva krční obratle nasedá poměrně těžká hlava. Krční páteř je tak nejvíce namáhanou oblastí páteře, a proto zde může docházet k určitým druhům přetížení vedoucím k bolestem v oblasti krční páteře či mezi lopatkami.
Důležitým faktorem v problematice krční páteře je především její stereotypní zatěžování. Naši předci, kteří měli přes den více přirozeného pohybu, drželi hlavu a krční obratle ve vzpřímené poloze a tím byla i krční páteř ve fyziologickém prodloužení. My jsme oproti nim v zaměstnání nebo ve škole většinou v tzv. flekční statické zátěži (sed, stoj).